0 Yükleniyor...

E-REVİZYON MEDYA E-REVİZYON MEDYA

MARİFETLERİMİZ

Siz ve Şirketiniz İçin En İyisini Yapalım

GOOGLE ADWORDS

Kategoriler :

GOOGLE ADWORDS

İnternet Reklamcılığı, birçok farklı yöntem ile internet ağı üzerinde uygulanan reklam ve pazarlama faaliyetlerine verilen genel isimdir.

Geleneksel reklamcılıkla karşılaştırıldığında, hem ölçümlendirilebilir olması hem de daha düşük maliyetle daha fazla kitlelere ulaşabilmesi ile ciddi anlamda avantaj sağlamaktadır.
İnternet’in son yıllarda kazandığı ivme ile dünya üzerindeki herhangi bir bilgiye en kısa sürede ulaşılabilmesini sağlayan bir kitle iletişim aracı olduğu inkar edilemez; “İnternet Reklamcılığı”
hedef kitlenize ürün ve hizmetlerinizi en etkin şekilde tanıtmanızı sağlayabilecek reklamcılık türüdür.

İnternet reklamcılığı yöntemlerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

1-Arama Motoru Reklamları
Arama motorlarında sonuçların yanında sponsor bağlantı olarak görüntülenen reklamlardır. Reklam veren kişinin tanımladığı anahtar kelimelerin arama sonuçlarının yanında görüntülenir.

2-E-Mail Reklamcılığı
Kişiler ilgilendikleri konulardaki reklamları takip etmek için mail listelerine kayıt olurlar. Bu listelerdeki adreslere reklam mailleri gönderilir. Mail listelerinin güncelliği de çok önemlidir. İyi firmaların verdiği listeler sürekli güncellenen, her an güncel listelerdir.

3-İçerik Ağı Reklamları
Bu sistemde reklam verenler ve yayıncılar vardır. Verilen reklamlar yayıncıların web sitelerinde gerekli kodların eklendiği yerlerde görüntülenir. Yayıncıların web sitelerinde reklamlar anahtar kelimelere göre sitenin konusuyla uyumlu reklamlar görüntülenir.

4-Sosyal Ağ Reklamları
İçerik ağı reklamlarından farkı, reklam başvurusunun sosyal ağa yapılması ve reklamın sadece sosyal ağın kendi içeriğinde görüntülenmesidir. Ayrıca reklamın sadece reklamverenin belirlediği ilgi alanlarına sahip kişilere görüntülenmesi de mümkündür.

5-Web Site Reklam Alanları
Bazı rehber, arama, yazılım indirme, forum, portal gibi web sitelerinin üzerinde reklam alanı olarak tanımlanmış bölümler vardır. Buralara haftalık, aylık veya yıllık ücret karşılığında banner veya metin reklam kabul edilmektedir. Bu reklam siseminin getirisi sitenin popülerliğine göre içerik ağı reklamlarından daha fazla olabilir.

6-Reklam Siteleri
Verilen reklamları içeriğinde barındıran reklam siteleri vardır. Bu sitelerde reklam yapmak genellikle ücretsizdir. Bazı avantajlar için ücret istenebilir. Bu sitelerdeki reklamların getirisi reklam sitesinin kullanım yoğunluğuna ve arama motorlarında reklamların bulunma durumuna bağlıdır. Verilen reklamlar arama optimizasyonuna tabii tutulmaktadır.

Drag View Close play
0%